Vanaf 15 juni aanstaande gaat Van Mierlo Dinkq verder onder een nieuwe naam: RESTRUKTO. Daarmee onderstreept het bedrijf de focus op renovatie en transformatie en krijgt het een herkenbare positie in de markt. Commercieel manager Maarten de Boer: “Net als de gebouwen waarmee we werken, zijn ook wij volop in transformatie. Met deze nieuwe naam krijgen we echt een eigen gezicht.”
Jaren geleden ontstond voor een grote renovatieklus voor een woningcorporatie de samenwerking tussen VAN MIERLO en Dinkq. Het samenwerkingsverband realiseerde tal van indrukwekkende renovatieprojecten. Veranderingen in eigendom, nieuwe doelstellingen en een verhuizing naar Aartsdijkweg 2 in Maasdijk vormden de aanleiding voor een volgende stap: een nieuwe naam.
Onder die nieuwe naam blijven de werkzaamheden ongewijzigd. Maarten de Boer legt uit dat RESTRUKTO actief is voor drie doelgroepen: woningcorporaties, vastgoedeigenaren en projectontwikkelaars. “We doen grootschalige renovaties en maken bestaande woningen toekomstbestendig. Daarnaast transformeren we bestaande gebouwen, zoals scholen of kantoren, tot woningen. We mogen ons daarin echt een specialist noemen. Wij zijn creatief, weten de vierkante meters optimaal te benutten en houden het budget daarbij steeds scherp in de gaten.”
Een andere tak van RESTRUKTO is groot onderhoud, zoals werkzaamheden aan gevels, daken en installaties. Vaak gebeurt dat in bewoonde staat.
“Dan is heldere communicatie met bewoners essentieel. Wij zorgen dat de overlast zo beperkt mogelijk blijft.” Projectontwikkelaars kloppen aan bij Maarten en collega’s wanneer zij bijvoorbeeld een oude kerk of school een nieuwe bestemming willen geven. “En zoals wij dat ook voor woningcorporaties doen, zetten wij dan al onze creativiteit en ervaring in om daar een succesvol project van te maken.”
De kracht van RESTRUKTO zit niet alleen in de creativiteit van het team. Maarten beklemtoont hoe fijn het is om deel uit te maken van de VAN MIERLO-familie. “We delen de back-office, denk aan HR, finance en marketing, en kunnen ons daardoor volledig focussen op waar wij goed in zijn. Bovendien blijven de overheadkosten zo beperkt en kunnen wij niet alleen creatieve, maar ook betaalbare oplossingen bieden.” Die oplossingen realiseert het bedrijf vooral in Zuid-Holland. Deze regionale aanpak heeft deels te maken met het feit dat de medewerkers voornamelijk hier vandaan komen. Daarnaast is de binding en ervaring met het werkgebied een groot pluspunt, vindt Maarten. “Wij weten precies wat hier speelt, kennen de situatie en kunnen met vaste, bekende partners samenwerken.”
Dat er nog meer dan voldoende werk te wachten ligt, daarvan is Maarten overtuigd. Hij ziet dat er nog ontzettend veel oud vastgoed om renovatie vraagt. Daarnaast komt er voorlopig geen einde aan de woningtekorten en dus blijft er behoefte aan de transformatie van bestaande panden. “Het blijft een geweldig mooie uitdaging om daar een steentje aan bij te dragen.”
vm-d.nl